Hadravova Rosička, Oficiální web Obce



Turistické informace

 

  • Příroda
    Obec Hadravova Rosička nabízí pro své obyvatele a návštěvníky velmi dobré podmínky pro pěší turistiku, cykloturistiku a relaxační pobyty v kraji čisté přírody. Z pohledu na její širší okolí jde o kraj různorodý a pestrý. Od jihozápadu zde ještě zasahuje svým okrajem Třeboňská pánev, směrem k jihovýchodu se terén více vlní a turista se dostává do prostoru Javořické vrchoviny a přírodního parku Česká Kanada.
  • Přírodní park Česká Kanada, v jehož dohledu obec leží (v původním širším členění byla obec jeho součástí) patří spolu s dalšími okolními regiony mezi turisticky vděčné destinace. Je to kraj jako stvořený pro cykloturistiku nebo pěší výlety, většinou jen po málo užívaných cestách, lesními pěšinami a po hrázích rybníků, s možností výletů na území sousedního Rakouska a návštěv velkého množství přírodních rezervací a kulturních památek.
  • Poznávání památek v blízkém okolí
    Pro návštěvníky Hadravovy Rosička lze doporučit výběr nejzajímavějších turistických památek z bližšího okolí – v abecedním pořadí
  • Červená Lhota – renesanční zámek z 16. století, postavený na místě původní tvrze, okolo zámku se nachází zámecký park. Patří k nejnavštěvovanějším památkám v jižních Čechách
  • Deštná – osada vznikla v 1. polovině 13 století, roku 1599 objeven pramen uhličité minerálky. U pramene vznikly lázně, které měly v 17. století výbornou pověst, později však zanikly. V obci se nachází provaznické muzeum a expozice leteckého muzea.
  • Chýnovská jeskyně – objevena roku 1863 při práci v lomu. Roku 1866 se po úpravách stala první turisticky zpřístupněnou jeskyní na území ČR. Prohlídka jeskyně je malou romantickou exkurzí do historie.
  • Kamenice nad Lipou - Předpokládaný vznik města jako osady při hradu je kladen na počátek 13. století. Roku 1248 zřejmě došlo zasazení památné lípy. Dominantou města je renesanční zámek přestavěný roku 1583 z původního hradu.
  • Slavonice – městská památková rezervace, jedinečný soubor renesančních měšťanských domů s sgrafitovou výzdobou a sklípkovými klenbami, vč. systému středověkých podzemních chodeb.
  • Úzkokolejka – Více než století patří ke koloritu Jindřichohradecka dvě úzkokolejné lokálky s rozchodem kolejí 76 cm, které jezdí v pravidelných linkách na tratích Jindřichův Hradec – Nová Bystřice o celkové délce 33 km a trase JH – Obrataň o délce 46 km. Obě tratě jsou významnou technickou památkou a navštěvovanou turistickou zajímavostí, především jsou využívány sváteční jízdy se stoletou parní lokomotivou a historickými vagony. Obě tratě v současné době provozuje soukromá společnost JHMD.

Prohlášení o přístupnosti  Ochrana osobních údajů Titulní stránka


počítadlo přístupů: